Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
EMFESZ Erőműről Közép-Európai Erőmű Energiakereskedelmi és Szolgáltató Kft.-re változtatta nevét az 1,5 milliárd euró költségűre és a Paksi Atomerőműnél is nagyobb teljesítményűre tervezett nyírtassi erőmű építésére létrehozott társaság.
A 2,5 milliárd forint törzstőkéjű céget 2006 végén alapította az EMFESZ Első Magyar Földgáz- és Energiakereskedelmi és Szolgáltató Kft. – amelynek földgáz-kereskedelmi működési engedélyét januárban visszavonta az Energiahivatal –, tavaly azonban továbbadta a svájci bejegyzésű RosGas AG-nek. Ugyanannak a cégnek, amelynek Góczi István EMFESZ-ügyvezető 2009 áprilisában eladta magát az EMFESZ-t. A RosGas-tulajdonszerzést azóta is vitatja az EMFESZ-t 2004-től tavalyig birtokló, Dmitrij Firtas ukrán üzletember érdekeltségébe tartozó ciprusi Mabofi Holdings Ltd.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Megalapozott gyanú szerint egy vállalkozó 2011 és 2024 között több mint 2 milliárd forintot fizetett ki kormánypárti és ellenzéki képviselőknek.