Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Jó iránynak ítélte a magyar energiastratégiát a Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA) – mondta el Kovács Pál, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energiaügyekben illetékes helyettes államtitkára az IEA World Energy Outlook 2011 kiadványának budapesti bemutatója alkalmából tartott sajtótájékoztatón pénteken.
A november elején közzétett World Energy Outlook 2011 főbb megállapításai közül az IEA vezető közgazdásza, Fatih Birol azt emelte ki, hogy a válság és a japán fukusimai atomerőmű katasztrófája hatással van az energiapiacokra. Ugyancsak jelentős befolyást gyakorolt az arab tavasz, mert az olajtermelő országok kormányai "nem tudtak kellő figyelmet fordítani" a termelésre, ezért a keresleti piacon emelkedtek az árak. Fatih Birol figyelmeztetett arra, ha a világ országai 2017-ig nem érik el azt, hogy a hőmérséklet emelkedése ne haladja meg a 2 fokot, akkor ez visszafordíthatatlan folyamatot indít el.

A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2026. június 3. és 2026. június 30. között.
Magyar Péter sohasem fogja kimondani, hogy a Tisza liberális párt. Van viszont egy pártja mostanra négymilliós táborral. Ezt körberajzolni csak a szabadság színeivel lehet.
Újabb pozíció a kabinetfőnök-helyettesi poszt mellé.