Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Bár fontos döntések születtek a válságkezelésben a múlt heti uniós csúcstalálkozón, de további lépések szükségesek mind a fiskális, mind a monetáris politika terén - jelezte a Portfolio.hu szerint egy tel-avivi konferencián a Standard and Poor's európai vezető közgazdásza.
A csúcstalálkozó nem tudja túlságosan magasra emelni az elvárásokat a válságkezelés sikerességével kapcsolatban, noha előrelépés történt annak megteremtésében, hogy az Európai Központi Bank szükség esetén a végső hitelezői funkciót be tudja tölteni az eurózónában - idézi a Portfolio.hu a Reuters Jean-Michel Six kommentárjáról szóló hírét.
Szavai szerint további csúcstalálkozók szükségesek ahhoz, hogy a bizalmi válság megoldható legyen, igaz annak kezelése már megkezdődött. A hitelminősítő szakértője azon aggodalmának adott hangot, hogy kifuthatnak az időből a gazdaságpolitikai döntéshozók a szükséges fiskális és monetáris politikai lépések meghozatalában. Részben a brit vétóra utalva kritikusan megjegyezte azt is: valószínűleg egy újabb sokknak kell bekövetkeznie Európában ahhoz, hogy egységes döntés szülessen.
A hitelminősítő elemzői egyébkéntúgy látják, hogy a csúcstalálkozó az ECB végső hitelezővé tételében is lényegi lépést tett előre, ugyanakkor azt is megjegyzik, hogy fogytán az idő és lépéseket sürgettek mind monetáris, mind fiskális oldalról - tette hozzá a Napi Gazdaság. A hitelminősítő elemzői úgy vélik, hogy Európának vélhetően egy újabb sokkra lesz ahhoz szüksége, hogy az európai döntéshozók végre közös nevezőre jussanak.
A hitelminősítő nemrégiben a lehetséges legjobb, "AAA" hosszút távú osztályzatot is negatív kihatású - vagyis viszonylag rövid időn belüli leminősítés valószínűségére utaló - felülvizsgálat alá vette az EU-t, miután a hét elején hasonló megfigyelést jelentett be az euróövezet 15 tagállamára, köztük az összes "AAA" adósosztályzatú valutauniós tagországra.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?