Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
A Mol részvényeinek árfolyama a BÉT nyitása után nem sokkal már 6 százalékos pluszban tartózkodott. A mozgás annak tudható be, hogy lapértesülések szerint a társaság kurdisztáni partnerét, a Gulf Keystone Petroleumot (GKP) az Exxon Mobil a tőzsdei árhoz képest jelentős prémium mellett vásárolná fel - írta a Portfolio.hu.
Részvényenként 800 pennyt kínálna az amerikai óriás a főleg Irak kurd régiójában erős Gulf Keystone papírjaiért - írja a Napi Gazdaság a brit Independent on Sunday értesülését idézve.
Az értesülést sem az Exxon, sem pedig a Gulf Keystone nem kommentálta. A Reuters tudósítása megjegyzi, hogy az Exxon nemrég, október közepén lépett be a kurd területre, amikor is hat blokkban vásárolt kutatási jogot a kurd regionális kormánytól. Ezzel az Exxon az első olajmamut, amely megjelent a régióban.
Az iraki központi kormányzat rögtön jelezte, hogy a kurd regionális kormánnyal kötött szerződés érvénytelen, jelezve a központi és a regionális kormányzat között évek óta fennálló ellentéteket.
A Gulf Keystone Petroleum egy független olajipari vállalat, mely Irak kurdisztáni régiójában (a Shaikan, Akri Bijeel, Sheikh Adi és Ber Bahr blokkokban) végez kutatási tevékenységet. A társaság a Shaikan és Sheikh Adi blokkok operátora - teszi hozzá a Portfolio.hu.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Ha van amerikai álom, van magyar álom is: a saját otthon – írta Orbán, aki szeptember 20-ra nagy találkozót hirdetett a Digitális Polgári Köröknek.
Augusztus 9-én lejárt a bánya engedélye.