Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Akár ingatlanadó bevezetését és az egykulcsos adó eltörlését is követelheti Magyarországtól a Nemzetközi Valutaalap és az Európai Unió az újabb pénzügyi segítségért cserébe – mondta a Blikknek Török Zoltán, a Raiffeisen Bank vezető elemzője.
A szakember emlékeztetett, hogy 2008-ban hasonló szerződést kötött a Gyurcsány-kormány, akkor a Nemzetközi Valutaalap (IMF) a költségvetési hiány és az állami kiadások lefaragását kérte a készenléti hitel folyósításához. Ennek egyebek mellett a 13. havi nyugdíj is áldozatul esett. Szóba került az ingatlanadó bevezetése is, amire az MSZP nemet mondott, ehhez a megszorításhoz azonban most ismét ragaszkodhatnak a szervezetek – mondta a vezető elemző.
Török Zoltán szerint az egykulcsos adó megszüntetése is az alku alapja lehet. Az unió által is vitatott jogszabály „bebetonozza" az adórendszert, mert az alkotmányba foglalták. Az adókulcsok növelésével több százmilliárd bevételhez is juthat a költségvetés, így amikor a bank- és egyéb válságadók megszűnnek, a költségvetés nem borulna – tette hozzá.
A cikkben emlékeztetnek: egyelőre nem tudni, mikor tárgyal Fellegi Tamás tárca nélküli miniszter az Európai Bizottsággal, mert még nem adtak neki időpontot. A kormány ugyanakkor gyors megállapodásban reménykedik, Fellegi szerint az IMF január 18-i ülésén már határozhat arról, hogy mikor ülhetünk velük tárgyalóasztalhoz. A szervezettől viszont azt közölték: a január 18-i ülésen még nem születik döntés.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.