Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Visszatér a mobiladó Horvátországban: a kormány csütörtökön úgy döntött, hogy visszahozzák az előző horvát kormány által 2009-ben bevezetett, majd 2011 végével megszüntetett különadót, amelyet a mobilszolgáltatók bevételeik után fizettek.
A döntés nyomán a Hrvatski Telekom, a Vipnet és a Tele 2 szolgáltatók 2013. július 1-jéig - Horvátország tervezett uniós csatlakozásáig - bevételeik 6 százalékát kötelesek a költségvetésnek befizetni.
A Hina jelentése szerint a szolgáltatókat megdöbbentette az intézkedés, és tárgyalni fognak a gazdasági miniszterrel.
Annak idején az Európai Bizottság elítélte az intézkedést. A mostani kormány azzal érvel, hogy a különadónak a költségvetési hatások mellett szociális hatásai is vannak: a szolgáltatókat érdekeltté teszi az infrastruktúra kiépítésében és az árcsökkentésben. A horvátországi mobiltarifák a legmagasabbak közé tartoznak Európában.
Radimir Cacic horvát gazdasági miniszter, első miniszterelnök-helyettes 300 millió kuna, vagyis átszámítva csaknem 40 millió euró bevételre számít a különadóból évente.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?