Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Kormányzati remények szerint akár már e hónap végén elkezdődhetnek a hiteltárgyalások a kormány és az EU-IMF-delegáció között. Az Európai Bizottság úgy véli, ez akkor lehetséges, ha addig módosulnak a kifogásolt jogszabályok.
"A hivatalos tárgyalások kezdete az EU-IMF-tárgyalódelegáció és a magyar kormány között a hitelprogramról attól függ, mikor tesz eleget a kormány az EU és az IMF által már több ízben jelzett előfeltételeknek. Erre optimális esetben akár már február végén, március elején sor kerülhet, de erről egyelőre korai lenne nyilatkozni" - mondta a Világgazdaságnak Szűcs Tamás, az Európai Bizottság magyarországi képviseletének vezetője tegnap a Transparency International (TI) Hungary budapesti háttérrendezvényén.
Hozzátette: a bizottság jelenleg azt várja a kormánytól, hogy a Brüsszel által kifogásolt három területen - jegybank függetlensége, bírák nyugdíjazása, adatvédelmi hivatal függetlensége – vigye keresztül a parlamenten a szükséges törvénymódosításokat. „A bizottság világosan közölte, mely jogszabályokban milyen változtatásokat tart szükségesnek” - fűzte hozzá.

Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Arra is kíváncsiak, Orbán Viktor fogjon-e hozzá az emlékirataihoz.
Megalapozott gyanú szerint egy vállalkozó 2011 és 2024 között több mint 2 milliárd forintot fizetett ki kormánypárti és ellenzéki képviselőknek.