MH: indulhatnak a kilakoltatások

Szerdán legálisan is elkezdődhetnek a kilakoltatások és árverezések, hiszen lejárt az ezeket tiltó moratórium hatálya - írja szerdai számában a Magyar Hírlap.

  • MTI MTI
MH: indulhatnak a kilakoltatások

A kormány ugyan még decemberben megállapodott a Magyar Bankszövetséggel arról, hogy a 90 napon túli devizahitel-tartozást felhalmozó adósok ne kerüljenek az utcára, de az ehhez szükséges jogszabályok még nem készültek el. Binder István, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének szóvivője arról tájékoztatta a lapot, hogy jelenleg valamivel több mint 144 ezer hiteladós esett 90 napon túli késedelembe.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.