Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
A Kőolajvezetéképítő Zrt. 916 millió forintot meghaladó összköltségvetésű projektjéhez 412 millió forintot meghaladó támogatást nyert el az Új Széchenyi Terv "Vállalatok komplex technológiai innovációjának támogatása" elnevezésű pályázati kiíráson - közölte a cég.
A magyarországi energiafelhasználás 40-45 százaléka származik a földgázból - emlékeztetett a cég. Az elégséges források hiánya miatt és az egyoldalú függőség csökkentése érdekében pedig jelentős csőtávvezeték építés prognosztizálható a következő években - Nabucco, Déli Áramlat -, amelyek magyarországi szakaszai (mintegy 650-950 kilométer), valamint hazai ellátórendszerbe való bekötései jelentős mértékű vezetéképítést tesznek szükségessé - áll a közleményben.
Ezekkel kapcsolatban az Európai Unió olyan szigorú minőségi elvárásokat támaszt, amelyek a rendelkezésre álló technológiával nehezen vagy egyáltalán nem teljesíthetők. Ezért a zrt. egy innovatív, a komplett hegesztési varrat automatizált elkészítését megvalósító vonalhegesztő gépsor kifejlesztését tűzte ki célul, amely alkalmas a kapcsolódó befejező műveletek (vízfeltöltéses nyomáspróba, vezetékszárítás) kivitelezésére is.
A projekttel olyan vezető technológiát alakít ki a vállalat, amely a hegesztési technológia fejlesztése mellett jelentősen csökkenti a környezetterhelést, kisebb kibocsájtást és vízfelhasználást igényel, kevesebb hulladékot termel.
Az új technológia lehetővé teszi majd a napi varratmennyiség - átmérőtől függően - 50-90 százalékos növelését. A csővezeték-építés komplex technológiai innovációs fejlesztését 2011. október 3-án kezdték, és várhatóan 2013. december 31-én fejezik be.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Itt a 7-es számú digitális polgár. Vétel.