Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A szerb jegybank pénteken folytatta a hetek óta tartó euró-eladást a dinár gyengülésének a megállítására.
A szerb központi bank közleménye szerint a hét utolsó munkanapján 50 millió eurót fordított a dinár védelmére, miután a nemzeti valuta az elmúlt hetek legalacsonyabb szintjére került az euróval szemben.
Pénteken az euró 112,05 dinárig is erősödött, majd a jegybanki beavatkozások hatására 111,7 dinárig gyengült vissza az euró. A dinár az idén eddig 4,27 százalékkal gyengült az euróhoz viszonyítva. A szerb dinár december óta szinte folyamatosan gyengül az euróhoz képest, mert a Nemzetközi Valutaalap (IMF) tavaly jóváhagyott 1 milliárd eurós készenléti hitelének első felülvizsgálata során nem sikerült megállapodni arról, hogy Belgrád teljesítette-e a feltételeket.
Gyengítette a dinárt a US Steel január végi döntése, hogy szerbiai üzemét eladja az államnak, de a május 6-iki elnök-, parlamenti és helyhatósági választások előtti politikai bizonytalanság sem tesz jót a dinárnak. A szerb központi bank tavaly mintegy 60 millió eurót költött a dinár védelmére, az idén eddig ugyanakkor már 445,5 millió eurót.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Tavaly már 9 milliárd forint veszteséget fialt a kormány által felhizlalt Magyar Vagonnak a nagy egyiptomi kocsimegrendelés, amit anno még az oroszokkal hoztak össze. A spanyol Talgo felvásárlási kísérlete költséges kaland volt.
Jeszenszky Géza elfogadja Orbán Viktor meghívását a Karmelitába, mert van mondanivalója a számára. A fiáról azt mondta, úgy sejti, valami vallási és politikai fanatizmus áldozata.
Hetek óta tartó jogvitában végül igazat adtak a rendőrségnek.
Az ukrán dróntámadások pedig az orosz polgárok türelmét is tesztelik.
Azt nem tudtuk meg, hogy ki, hol és mikor jelenti be az eredményt.
Hideg ételre lehet majd költeni az utalványt, pénzre nem váltható át.