MN: a söralátét eddig nem lett sláger

Másfél millió szja-bevallás érkezett eddig a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV), az új, egyoldalas söralátét bevallást 13 ezren töltötték ki - ismerteti a Magyar Nemzet hétfői száma.

  • MTI MTI
MN: a söralátét eddig nem lett sláger

A szabályok változása állhat annak hátterében, hogy május elejéig a korábbinál kevesebb bevallás érkezett az adóhatósághoz. Az egykulcsos adószabályok módosították a bevallási előírásokat, egyszerűbbé téve a nyomtatványok kitöltését, az állami járandóságokat kapók egy részének például nem kellett kitöltenie a dokumentumot - mondta Linczmayer Szilvia szóvivő a lapnak. 

Az úgynevezett söralátét bevallást eddig hozzávetőleg 13 ezren választották. Az egyoldalas iratot az idén tölthetik ki először az adófizetők. A dokumentumon - az azonosító adatokon kívül - mindössze három számot kell feltüntetni. Elsőként meg kell adni, hogy az adózó mennyit keresett tavaly.

Másodszor ki kell számolni, hogy - a szuperbruttót is figyelembe véve - a 16 százalékos kulcs alapján mekkora összeg illeti meg az államot. Végül be kell írni, hogy a keresmény után a munkáltató év közben mennyit fizetett be előleg címén a közkasszába - ismerteti a lap.

A söralátétet többen hibásan töltötték ki, egyesek mindhárom sorba nullát írtak, mások az utolsó két rubrikát hagyták üresen, megint mások elfelejtették aláírni a nyomtatványt. A szignó sok esetben a hagyományosnak nevezhető, hosszabb bevallási dokumentumokról is hiányzik, számos polgár pedig a neki visszajáró adót nem kéri a hivataltól - írja a Magyar Nemzet.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.