Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
A Pioneer Alapkezelő Zrt. befektetési igazgatója szerint, ha Magyarország megállapodik az EU/IMF-fel, szinte azonnal elindulhat a jegybanki kamatcsökkentés.
Forián Szabó Gergely az alapkezelő cég csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján mondta ezt, arra alapozva, hogy a nemzetközi intézményekkel való megállapodás után várhatóan erősödik a forint és az állampapírok hozama is mérséklődne.
Az EU-val és az IMF-fel való megállapodásra még hónapokig várni kell, a megállapodásra valószínűleg a harmadik negyedévben kerül sor - fűzte hozzá.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Az orosz és az amerikai elnök várhatóan a jövő héten tárgyal egymással.
A magyar gazdaságban is az autóipar volt a legfőbb vesztese a tavalyi évnek – derül ki a HVG toplistáiból.
A bank szerint egy külső szolgáltatónál lépett fel technikai hiba.