Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
A G8-csoport vezetői elkötelezettek egy olyan csomag mellett, amelynek egyszerre része a növekedés ösztönzése és a pénzügyi konszolidáció - jelentette ki szombat reggel Camp Davidben Barack Obama amerikai elnök.
A világ hét iparilag legfejlettebb országát (Egyesült Államok, Kanada, Nagy-Britannia, Franciaország, Németország, Olaszország és Japán) és Oroszországot tömörítő G8-csoport péntek este munkavacsorával kezdte meg az idei csúcstalálkozót, amelyen részt vesznek az Európai Unió vezetői is.
"Mindannyian abszolút elkötelezettek vagyunk annak biztosítása mellett, hogy a növekedés, a stabilitás és a pénzügyi konszolidáció egyszerre legyen része egy átfogó csomagnak, amelynek az a célja, hogy biztosítsuk polgárainknak a boldogulást, amire mindannyian törekszünk" - jelentette ki Obama.
A Nyolcak haladást értek el a gazdaságukat fenyegető két legnagyobb veszély, az euróövezet válsága és a magas olajárak kezelésének kérdésében - jelentette ki szombaton David Cameron brit miniszterelnök, miután Camp Davidben négyszemközt megbeszélést folytatott Obama elnökkel. Cameron szerint még jobban tudatában vannak annak, hogy sürgős cselekvésre van szükség, fel kell lépni a bankok megerősítése és tűzfalak kiépítése érdekében és határozott tervek kellenek a deficitek csökkentésére. A brit kormányfő közölte, hogy "erős kormányzatra és erős készenléti tervekre van szükség bármilyen lehetőség esetére."
Cameron igazad adott Angela Merkel német kancellárnak abban, hogy minden országnak határozott deficitkezelési tervvel kell rendelkeznie. "A növekedés és a gazdasági szigor nem alternatíva" - mondta a brit kormányfő.
"Minden megteszünk, ami csak szükséges az eurózóna stabilitásának szavatolása érdekében" - jelentette ki pénteken, a csúcs megnyitását megelőzően Herman Van Rompuy, az Európai Tanács elnöke.
Francois Hollande francia államfő korábban azt javasolta, hogy uniós alapokból tőkésítsék fel a spanyol bankokat, ami az európai cselekvési terv egyik eleme lehet. A csúcs keretében megtartott találkozókon Barack Obama a kiegyensúlyozott nyilatkozatok ellenére a jelek szerint támogatja a francia elnököt és Mario Monti olasz kormányfőt abban, hogy a fő hangsúlyt a növekedésre kell helyezni. A G8-csúcs határozattervezete szerint "szükségszerű a növekedés és munkahelyek teremtése".
Merkel kancellár, mint arra a legnagyobb német szakszervezettel, az IG Metallal szombaton megkötött, 4,3 százalékos béremelési megállapodás is utal, enyhített valamelyest a gazdasági szigorral kapcsolatos álláspontján. A német inflációs rátát kétszeresen meghaladó fizetésemelés hozzájárulhat a kereslet növeléséhez az euróövezet legerősebb gazdaságában.
A tanácskozás napirendjén szerepelnek a globális biztonság olyan kérdései is, mint az olaj- és az élelmiszerárak, Afganisztán, Irán és Észak-Korea.
A G8-csúcs szombat esti befejeződése után Barack Obama Chicagóba repül, ahol a NATO csúcsértekezletének házigazdája lesz.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Mutatunk újabb hét könyvet, amit nyugodt szívvel ajánlunk a nyárra.
A borbár üzletvezetője szerint a szóváltás nemi irányultságtól független volt.