Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Az LMP azt kéri, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV) a jelenlegi 75 helyett 45 nap alatt kelljen kifizetnie a vállalkozók áfáját – mondta szerdai, budapesti sajtótájékoztatóján Vágó Gábor.
A politikus hangsúlyozta, hogy ha a határidőt leszállítanák a korábbi 45 napra, akkor a vállalkozások újabb munkahelyeket tudnának teremteni. Hangot adott annak a meglátásának is, hogy a határidő felemelésével a gazdasági kormányzat csupán azt akarta elérni, hogy ha csak időlegesen is, de ne tűnjön olyan magasnak az államháztartási hiány.
Elmondta, hogy eközben írásbeli kérdéssel fordultak Matolcsy György nemzetgazdasági miniszterhez. Ebben azt taglalják, hogy a Széll Kálmán-terv 2.0 egyik javaslata és egy uniós irányelv ellenére sem változott meg a vállalkozói áfabefizetés gyakorlata. Mint mondta, jelenleg a vállalkozóknak a számla kiállítása után, a teljesítéstől függetlenül, határidőre egy időben be kell fizetniük az áfát. Szavai szerint hiába javasolta korábban a Széll Kálmán-terv 2.0, hogy erre csak a számla kifizetésekor kerüljön sor, sem a kormányrendeletek közt, sem az „adósalátában” nem szerepel ilyen intézkedés.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?