Gyengült a forint péntek délután

Gyengült a forint pénteken, az eurót délután négykor 286,21 forinton jegyezték a bankközi devizakereskedelemben, míg délelőtt 284,50 forinton állt, ami megegyezett a csütörtökön délutáni szinttel.

  • MTI MTI
Gyengült a forint péntek délután

A dollár árfolyama 235,25 forint volt délután négykor, a csütörtök délutáni 232,42 forint után. A svájci frankot 238,32 forinton jegyezték pénteken délután, a csütörtök délutáni 236,90 forinttal szemben. A japán jennel 2,9974 forinton kereskedtek az előző délutáni 2,9550 forint után.

Az euró árfolyama pénteken délután 1,2165 dollár volt, csütörtök délután 1,2240 dolláron jegyezték.

Kereskedők szerint különösebben fontos hír nem érkezett, a gyengülés inkább a forint heti erősödésének korrekciója. Pénteken a nemzetközi piacokon az euró gyengült a dollárral szemben, ennek is hatása lehetett a forint árfolyamára. Emellett valószínűsítik a kereskedők, hogy a piac szereplői a Magyar Nemzeti Bank (MNB) jövő heti kamatdöntő ülésére várnak.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Most dől el, lesz-e új, érvényes költségvetése Budapestnek, vagy hadigazdálkodásra kell átállni – élőben a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Most dől el, lesz-e új, érvényes költségvetése Budapestnek, vagy hadigazdálkodásra kell átállni – élőben a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dől el, hogy a fővárosi képviselők kiigazítják-e a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, vagyis lesz-e érvényes büdzséje a fővárosnak vagy sem. Utóbbi esetben durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellene készülni. Kövesse a közgyűlés eseményeit a HVG élő közvetítésével.

HVG HVG