Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Újabb történelmi mélypontra jutott pénteken a román lej az euróval és a dollárral szemben egyaránt a belpolitikai válság miatt.
A román központi bank pénteken 4,5848 lejben állapította meg egy euró árát, a dollárét pedig 3,7438 lejben. A bankközi piacon pénteken kora délután folytatódott a lej mélyrepülése, így újabb negatív rekordot döntött az euróval szemben, amelyért 4,6 lejt is megadtak.
Az elmúlt három hétben a román fizetőeszköz jelentős mértékben, csaknem 3 százalékkal gyengült az euróval szemben, és 6,1 százalékkal a tavalyi év végéhez képest. 2011 végén ugyanis az eurót 4,3197 lejes árfolyamon jegyezte a központi bank. A dollárral szemben a lej több mint 12 százalékkal gyengült, hiszen 2011 végén egy dollár 3,3393 lejbe került.
A Mediafax hírügynökség piaci forrásokra hivatkozva úgy tudja, hogy a lej újabb romlásának egyik oka a Bukaresti Tudományegyetem etikai bizottságának bejelentése, amely megállapította, hogy Victor Ponta miniszterelnök plágiumot követett el 2003-ban doktori dolgozata megírásakor.
A lej e bejelentést követően kezdett látványosan gyengülni, a bankközi piacon az euró árfolyama a 4,5900 lejt is elérte. Romániában július eleje, Traian Basescu államfőnek a hivatalából való felfüggesztése óta tart a belpolitikai válság. Basescu leváltásáról jövő vasárnap rendeznek népszavazást Romániában.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
A Fidesz és a Tisza Párt tábora stabilizálódott, így a pártnélküli szavazók meggyőzése lehet a választásig hátralévő hónapok legfőbb feladata – állította a politikai elemző a Szent István-programmal kapcsolatban.
Hatvanpuszta egy gazdaság a semmi közepén, vendégház és medence azért kellett, mert nagy a család – magyarázta Orbán Győző.
Öt tűzoltóság több órányi munkájával sikerült eloltani a tegnapi tüzet.
Néhány nap alatt közel 300-an csatlakoztak a nyilatkozathoz.