Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Várhatóan decemberben elkezdi építeni a Déli Áramlat gázvezetéket a Gazprom orosz és az Eni olasz gázipari cég - áll Vlagyimir Putyin orosz államfő sajtóirodájának vasárnap ismertetett közleményében.
A dokumentum szerint "a Gazprom és az Eni a tervek szerint novemberben hozza meg a végső döntést és az építési munkálatok decemberben elkezdődnek".
Az Eni július elején még arról számolt be, hogy a beruházásról a végső döntést 2012 végén, vagy 2013 elején hozzák meg.
Az orosz elnök hétfőn egyebek között az energiaipari együttműködésről folyat megbeszélést Mario Monti olasz kormányfővel.
A Déli Áramlat a tervek szerint 2015-től kezdené meg az orosz földgáz szállítását Európába, a balkáni országokon keresztül vezető nyomvonalon évi 63 milliárd köbméteres kapacitással. A kivitelezés költsége több mint 15 milliárd euróra becsülhető.
A projekttársaság részvényesei az orosz Gazprom 50 százalék, az Eni 20 százalék, valamint a német BASF SE és a francia Electricité de France SA 15-15 százalék tulajdonrésszel.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.