Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Németország és Olaszország mindent megtesz az euróövezet megvédéséért - ebben egyezett meg a két ország miniszterelnöke a német helyettes kormányszóvivő vasárnapi tájékoztatása szerint.
Angela Merkel és Mario Monti még szombaton beszélt telefonon egymással, és akkor megvitatták az euróövezet aktuális problémáit. A megbeszélés után kiadott közlemény nem tesz említést konkrét cselekvési tervről.
A két vezető abban is egyetértett, hogy minél előbb át kell ültetni a gyakorlatba azt a megállapodást, amelyet az európai uniós tagországok állam-, illetve kormányfői június végén fogadtak el. Ebben többek között az áll, hogy a pénzügyi stabilitást célzó lépések mellett 120 milliárd eurót szánnak a gazdasági növekedés serkentésére.
Előzőleg Angela Merkel a Francois Hollande francia elnökkel folytatott telefonbeszélgetés során is az eurózóna megvédése mellett tett hitet, csütörtökön pedig Mario Draghi EKB-elnök fejtette ki egy konferencián, hogy az Európai Központi Bank "mandátumán belül bármit megtesz az eurózóna védelmében".
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Karácsony Gergely tekintélyt szerzett, Magyar Péternek sikerült elkerülnie a fideszes kelepcét – csak egyetlen vesztese van a szombati napnak.
Ő legalábbis erre számít.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Budapest erős jelzést küldött a hatalomnak – így értékelik a világsajtóban a Pride eseményeit.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.