Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az LMP szerint az energiahatékonysági pályázatoknak egész évben nyitva kellene lenniük, a kabinetnek pedig ígéretéhez híven elegendő forrást kellene biztosítania – írta Jávor Benedek frakcióvezető és Vágó Gábor képviselő vasárnap az MTI-hez eljuttatott közleményében.
A két politikus hangsúlyozza, hogy a sajtóhírek is megerősítették, amire pártjuk már korábban felhívta a figyelmet: pár nap alatt ismét kimerül az a 864 milliós keret, amit a kormány a lakások fűtéskorszerűsítésére szánt, "holott az idei kiírásban még a résztvevők körét is jelentősen leszűkítették". Hozzáteszik azt is, hogy tavaly és 2010-ben az "igényhez képest minimális", mindössze 1-1,5 milliárd forintnyi forrást osztottak szét, ami néhány nap alatt elfogyott.
Kijelentik, hogy a jelenlegi pályázat maximum 1500 háztartáson segít, miközben a Fidesz választási programjában azt írta, hogy egy nagyszabású épület-felújítási programban majd évente 420 ezren vehetnek részt. Hangsúlyozzák, hogy a lakosságot támogató, energiatakarékosságra ösztönző, a beruházásokat és az építőipart felpörgető programhoz az ilyen pályázatoknak elegendő forrással kell rendelkezniük és egész évben hozzáférhetőnek lenniük. Hozzáteszik, hogy az LMP évek óta javasolja egy egységes klímaalap felállítását, amelyet a kvótabevételek, az EU-s pénzek és a magyar állami források működtetnének, de ez a javaslat "mindig lepereg a kormányról".
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.