Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
A világnak fel kell készülnie az öregedő társadalmak okozta kihívásokra, különösen a fejlődő államoknak kell ezen a területen tenniük az ügy érdekében - mutat rá az ENSZ Népesedési Alapjának (UNFPA) friss tanulmánya.
Tíz éven belül belül az egymilliárdot is meghaladja majd a 60 év felettiek száma a világon - áll az ENSZ Népesedési Alapjának (UNFPA) friss tanulmányában. A demográfiai változások hatalmas átrendeződést fognak létrehozni az országok jóléti, nyugdíj- és egészségügyi rendszereiben. A tanulmány megállapítja, hogy az idősek száma minden más társadalmi csoporténál nagyobb számban növekszik, és 2050-re a kétmilliárdot is elérheti. Japánban a 60 év felettiek teljes népességen belüli aránya már ma is 30 százalék.
Mindez azonban sikerként könyvelhető el, mivel jelentősen javultak az egészségügyi, táplálkozási, oktatási, gazdasági feltételek. A fejlődő országokban a kormányok ugyanakkor egyelőre a hatalmas számú fiatal népességre igyekeznek koncentrálni, az idősek növekvő tábora hátrébb szorul a prioritási rangsorban. A tanulmány szerzői megállapítják, hogy több országban is nyugdíjrendszert kell bevezetni, hogy biztosítani tudják az öregek idősköri megélhetését.
A tanulmány India példáján világít rá a helyzet kihívásaira. India népességének kétharmada 30 év alatti, de az országban már 100 millió idős is él, ez a szám 2050-ig a háromszorosára fog növekedni. Míg korábban az volt a szokás a kontinensnyi országban, hogy kiterjedt családban éltek együtt a családtagok, addig ma már ott is teret nyernek a kisebb családi közösségek, így szükség van az időskori ellátás megoldására.
Az ENSZ tanulmánya Bolíviát hozza fel pozitív példaként, ahol minden 60 év feletti polgár 30 dollárnyi havi nyugdíjat kap. Az időseket brigádokba is szervezik, a sűrűn előforduló áradások és földcsuszamlások esetén ők is kivonulnak humanitárius segélyt szétosztani és segíteni.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Bár hivatalos próbaüzemről szó sem lehetett a szlovén Andrada akkuhulladék-hasznosító üzemében, a sóskúti telephelyen már tavaly nyáron bekapcsolták teszt jelleggel a nagy nehézségek árán összeszerelt gépsort. A próba eredménye eltér attól, mint amit a cég kezdettől ígér.
Nem kell már tartós tejet venni, jön a világháború, kivéve Magyarországon – üzeni Orbán. Megnéztük, mi igaz az állításaiból.
Bár nem minősül hivatalos vizsgálatnak a bankkal kapcsolatos hatósági érdeklődés, a folyamat akár komoly következményekkel is járhat.