Fellélegeztek az MNB-ben

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) üdvözli, hogy a kormány a "jegybank álláspontjával összhangban nem veti ki az MNB-re, annak intézményi és pénzügyi függetlenségét, illetve az Európai Unió alapszerződését is sértő tranzakciós illetéket".

  • MTI MTI
Fellélegeztek az MNB-ben

Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter pénteken ismertette a kormány új, 397 milliárd forintos egyenlegjavító programját, egyben bejelentette, hogy a tranzakciós illetéket mégsem terjesztik ki a Magyar Nemzeti Bankra.

Az MNB az MTI kérdésére pénteken közölte, hogy tanulmányozzák a bejelentett intézkedéseket. Hozzátették, a készpénzfelvételre előírt 3 ezrelékes illeték, a Magyarországon kiemelkedően magas készpénzhasználat csökkentésén keresztül hozzájárulhat a gazdaság fehérítéséhez és növelheti a pénzforgalom hatékonyságát.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.