Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az ameriakaiak szerint a két legjelentősebb kínai mobilcég kémkedik, és nemzetbiztosnági kockázatot jelent mindazok számára, akik velük dolgoznak. A Huawei és a ZTE visszautasítja a feltételezéseket
A legnagyobb kínai telekommunikációs cégeket távol kell tartani az amerikai piactól, mert nemzetbiztonsági fenyegetést jelentenek az országra – ez áll az amerikai Képviselőház hírszerzési bizottságának jelentésében, melyet ma hoznak nyilvánosságra. A vg.hu által szemlézett Reuters hivatkozásban az áll, hogy az amerikai hírszerzésnek figyelemmel kell kísérnie a Huawei és a ZTE piacszerzési kísérleteit és a privát szektort a lehető legnagyobb mértékben fel kell világosítania a fenyegetésről.
A tőzsdén nem vásárolható Huawei (az Ericsson után a világ második legnagyobb router- és egyéb telekomeszközöket gyártó cége) és a ZTE (amely ebben a mezőnyben a világ ötödik legnagyobbja) szóvivői visszautasította az amerikai bizottság állításait. Például, hogy a ZTE a kínai kormány befolyása alatt működne. Sőt, az ügybe már a kínai külügy is beszállt, a szóvivő arra kérte az USA-t, hogy tegye félre végre az előítéleit.
Mint azt a magyar gazdasági napilap megírta: a Huawei Magyarországon is jelen van. A cég a múlt hónapban közölte, hogy a magyarországi egységei a vállalat teljes európai ellátási láncában kiemelkedő szerepet játszanak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Érdemi megtakarítást lehet elérni megfizethető, régi ingatlanban is alkalmazható okoseszközökkel. A csúcs a mindent integráló rendszer, bár ez inkább új otthonoknál célszerűbb.
A Szegedi Tudományegyetem kutatója szerint a klímaváltozás miatt viharokra, hőmérsékleti rekordokra kell számítani.