Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az euróövezeti recesszió tovább mélyül a következő negyedévekben, és a valutaunió az idei év után valószínűleg 2013 egészét is recesszióban tölti - jósolta átfogó globális elemzésében a Fitch Ratings.
A nemzetközi hitelminősítő felülvizsgált - az euróövezet esetében jelentősen rontott - prognózisában közölte, hogy becslése szerint a valutauniós GDP-érték az idén átlagosan 0,5 százalékkal, jövőre 0,1 százalékkal visszaesik.
A Fitch a 2013-ra szóló euróövezeti előrejelzését az előző, szeptemberben ismertetett negyedéves globális helyzetértékeléséhez képest 0,4 százalékponttal rontotta.
A cég 2014-re már 1,2 százalékos átlagos GDP-pluszt vár az euróövezetben, de ez is 0,2 százalékponttal gyengébb prognózis az előzőhöz képest.
Londoni elemzői körökben vannak ennél is sokkal komorabb előrejelzések az euróövezetre.
A Centre for Economics and Business Research (CEBR) legújabb, ugyancsak erőteljesen rontott prognózisa 2012-re átlagosan 0,7 százalékos, jövőre 0,4 százalékos visszaesést valószínűsít a valutaunióban, és a cég 2014-re is legfeljebb 0,4 százalékos euróövezeti GDP-növekedést vár.
Douglas McWilliams professzor, a CEBR vezérigazgatója az előrejelzéshez fűzött kommentárjában úgy fogalmazott, hogy Európa egyes térségeinek gazdasági helyzete "a rossztól a katasztrofális felé tart". McWilliams szerint fennáll annak a veszélye, hogy a gazdasági problémák Európa számos régiójában a társadalmi rend felbomlásához vezetnek.
A Fitch Ratings londoni elemzői keddi globális elemzésükben hangsúlyosan kitérnek a kínai kilátásokra, mivel véleményük szerint a kínai gazdaság egyre nagyobb súlya a globális kibocsátáson belül azt is jelenti, hogy egy esetleges belső sokknak valószínűleg jelentős világgazdasági kihatásai lennének.
Alapeseti forgatókönyvében a Fitch az ez évre várt 7,8 százalékos növekedés után 2013-ra 8 százalékos GDP-pluszt jósol Kínában.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.