Pályázati pénzosztás a parlamenti választások előtt – hol tartunk most, és mire érdemes készülni?
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Görögország hazai összterméke (GDP) 6,9 százalékkal csökkent a harmadik negyedévben az egy évvel korábbihoz képest - közölte pénteken a görög statisztikai hivatal, az Elstat, némileg javítva a novemberi 7,2 százalékos becslését. A második negyedévben 6,3 százalékkal zsugorodott a gazdaság.
Az Elstat előrejelzése szerint éves szinten 6,5 százalékkal csökken a GDP. A visszaesés üteme jövőre 4,5 százalékra lassul, 2014-ben pedig a görög kormány és az Európai Unió egybehangzó prognózisa szerint megindul a növekedés.
A görög gazdaságot főleg a belső kereslet táplálja, amely a 2010 óta zuhan a sorozatos megszorítások miatt.
A drasztikus bércsökkentések miatt a görögök vásárlóereje az utóbbi három évben a felére esett a GSEE görög szakszervezet munkaügyi intézetének tanulmánya szerint. A minimálbér idén bruttó 751 euróról 586 euróra csökkent. Az intézet szerint a legújabb megszorító csomag következtében az átlagjövedelem a 2011. évi 25 740 euróról 15-17 ezer euróra esik.
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A megosztottságra épít a JobbRandi és a BalRandi, amelyet ugyanaz a cég üzemeltet, a háttérben pedig egy visszás társkeresőiről ismerős név sejlik fel.
A próba eredménye totálisan eltér attól, mint amit a cég kezdettől ígér.