Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Még véget sem ért a karácsony előtti bevásárlási roham, a brit szupermarketekben már beköszöntött a húsvét: a kiskereskedelmi hálózatok egyes boltjainak polcain megjelentek a húsvéti csokitojások, több mint három hónappal 2013 húsvétja előtt.
A Sainsbury's szupermarketlánc üzleteiben a karácsonyi édességek mellett jól megfér a töltött csokoládétojás, a Tesco néhány boltjában pedig már karácsony előtt csokoládényulakat kezdtek árulni, bár a cég szóvivője a The Sun - a legnagyobb brit bulvárlap - hétfői beszámolója szerint elismerte, hogy ez "tévedés" volt, és a cég bevonta a meglehetősen korán kirakott húsvéti csokoládérelikviákat.
Az anglikán egyház szóvivője útján közzétett nyilatkozatban fejezte ki nemtetszését amiatt, hogy a brit áruházak húsvétot csinálnak a karácsonyból. Steve Jenkins egyházi szóvivő szerint ezt még a vásárlók is "ostobaságnak" tartják, és a fogyasztók véleményét a szupermarketeknek is figyelembe kell venniük.
A nagy verseny és a sanyarú gazdasági helyzet közepette azonban az utóbbi években rendre előfordul, hogy az egyes ünnepekhez kötődő árucikkek hónapokkal korábban megjelennek a brit üzletekben.
Tavalyelőtt például az országos lapok címoldalaira került, amikor az előkelő londoni Selfridges áruházban már augusztus elejétől - 145 nappal karácsony előtt - megvásárolható volt a cég karácsonyfadísz-kollekciója, a karácsonyi lámpafüzérekkel és egyéb ünnepi kellékekkel együtt, sőt akár cserépben nevelt karácsonyfát is vehetett a nyári vakáció közepén az előrelátó vásárló.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Magyarország 22 ország közül a 22. helyen áll abban a rangsorban, amelyet az alapján állítottak össze, hogy mennyire elégedettek a lakosok az egészségüggyel.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
„Elértük a határt, szürkeségben mi vagyunk élen” – énekli Zentai Márk, aki a Mörk leállása óta szólóban zenél. Az új dal címe Szabadon, és a részben a Pride felvonuláson forgatott klipje a HVG-n látható először.
Azután, hogy a kormány ellenőrzést lengetett be.
A „jogosulatlan” kriptováltás bekerült a Btk-ba, azonnali hatállyal leállították.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.