Egy Mónika nevű nő vezeti az adósok toplistáját

Horváth Mónika Zsuzsannának bírságokkal együtt 3,51 milliárd forintra rúg a tartozása. Állítólag visszaéléseket követtek el a külföldön élő nő nevével.

  • hvg.hu hvg.hu
Egy Mónika nevű nő vezeti az adósok toplistáját

2012 végén 3870 magánszemélyt tartott nyilván a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) jelentős adótartozással - adta hírül a Hír24. A lista tagjai 180 napja legalább 10 millió forinttal tartoznak a hatóságnak. A jelentős adótartózást felhalmozó cégek száma kisebb - 1768 -, ám tartozásuk fejenként meghaladja a 100 millió forintot.

A listán szerepel a tavalyi rekorder, Horváth Mónika Zsuzsanna, akinek bírságokkal együtt 3,51 milliárd forintra rúg a tartozása. A listán csak cégek követik a nőt.

A rekordert a NAV nem találja üllői lakcímén, a pletykák szerint valahol külföldön él. Arról is hallani, hogy a nő ártatlan, csak visszaéléseket követtek el a nevével - állítólag az ügyben már feljelentést tettek a rendőrségen.

A feketelista.hu portál azt írta, hogy jelenleg 336 700 végrehajtás van folyamatban, ami 2,5 százalékkal több, mint tavaly ilyenkor volt. Az eljárásoknál beszedendő 873 milliárd forintos adótartozás pedig 14,8 százalékkal magasabb a múlt évinél.

A NAV adatbázisában 1 millió 670 ezer olyan cég, illetve magánszemély neve szerepel, akik összesen 1962 milliárd forint adó befizetésével tartoznak. Ez 253,4 milliárd forinttal kevesebb, mint egy évvel korábban.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.