Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A Moody's hétfői előrejelzése szerint Magyarország GDP-értékben mért bruttó finanszírozási igénye 19 százalék lesz idén, ez duplája a régiós átlagnak.
A Moody's hétfői előrejelzése szerint Magyarország GDP-értékben mért bruttó finanszírozási igénye 19 százalék lesz idén, ez duplája a régiós EU-tagok átlagának. Budapest ugyanakkor biztos abban, hogy meg tud felelni a kitűzött céloknak - írja a Financial Times feltörekvő piacokkal foglalkozó blogja, a beyondbrics.
A piacok felől érkező nyomás ugyanakkor nyilvánvaló, november óta 7 százalékkal gyengült a forint az euróval szemben és hétfőn elérte a 300-as szintet is. A befektetői bizalom megerősítése érdekében Magyarország épp a napokban előtörlesztett 607 millió euróny hitelt az IMF-nek, ugyanakkor a figyelem most az Orbán által kijelölendő új jegybankelnök személyére fókuszálódik.
A Napi Gazdaság eközben kedden arról írt, hogy tavaly rekordösszeget, összesen 1202 milliárd forintot fizettünk ki az államadósság finanszírozására, ez száz milliárddal haladta meg az egy évvel korábbi szintet. Az államadósság kezelésének költségei idén tovább emelkednek, az NGM számításai szerint 2013-ban 1252 milliárd forintra emelkedik a kamatkiadás összege.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Összeomlott a békéscsabai vonal.
Három hete írt a belügyminiszternek Györfi Mihály, de nem jött válasz.
Ez alig egy héten belül már a negyedik eset.