Visszaállamosítják a MÉH-eket?

Még az idén állami felügyelet alá kerülhet a fémfelvásárlás – közölte a Magyar Nemzettel a fideszes Pócs János, aki a lap szerint már tavaly kezdeményezte a fémtörvény módosítását.

  • unknown unknown
Visszaállamosítják a MÉH-eket?
A hírek szerit a Fidesz-frakció a múlt héten arról döntött, hogy egy új, az önkormányzati intézmények átvételének szabályaihoz hasonló jogszabályt alkot. Pócs szerint ezzel a fémlopások utáni továbbértékesítést nehezítenék meg. A képviselő szerint a jogszabályi egyeztetések már márciusban elkezdődnek.
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

És akkor hiába értékelte nagyra Orbán Matolcsyt, Varga csak megnézte, legalább az aranytartalék megvan-e még

És akkor hiába értékelte nagyra Orbán Matolcsyt, Varga csak megnézte, legalább az aranytartalék megvan-e még

Az elnökváltás után lassan felgombolyodik a jegybank Matolcsy-korszaka – sok a botránygyanús ügy, de legalább az aranytartalék és a miniszterelnöki bizodalom megvan még. Adnan Polat lánya Magyarországon is szerepet vállalt, Mészáros Lőrinc felesége földeket vett, a pixisből kiesett volt veje pedig jogvédelmet nyert. Az infláció gyorsult, a nyugdíjasok utalványt kapnak, amit – bár a készpénzhasználat alkotmányos jog lett – csak korlátozottan költhetnek majd. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.