Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A tervezett 50 milliárd forintnál nagyobb, összesen 60 milliárd forint összegben adott el háromhónapos diszkont kincstárjegyet keddi aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK), a legutóbbi, egy héttel ezelőtti aukciónál alacsonyabb átlagos hozamszint mellett.
Az ÁKK tájékoztatása szerint összesen 160,89 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatot a keddi aukción, így 2,68-szoros túljegyzés mellett értékesítette a papírokat a szervezet.
Az aukción 5,07 százalékos átlaghozam alakult ki, ami alacsonyabb a február 19-i aukció 5,17 százalékos hozamszintjénél. A 2013. június 5-i lejáratú papírokra elfogadott ajánlatok hozamszintje 5,04 százalék és 5,11 százalék között ingadozott.
Az elmúlt hónapokban folyamatosan csökkent a rövid lejáratú állampapírok hozama, a többi között Magyarország javuló kockázati megítélésének, a világpiacok likviditásbőségének, illetve a Magyar Nemzeti Bank kamatcsökkentéseinek köszönhetően.
Elemzők szerint a jegybank monetáris tanácsa kedden újabb kamatcsökkentésről dönt, így 5,25 százalékra mérsékli a kéthetes jegybanki kötvényre érvényes kamatlábat.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.