Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A szlovén gazdaság a várakozásoknál is többel, nominálisan 2 százalékkal, reálértékét tekintve 2,3 százalékkal zsugorodott tavaly - derül ki a szlovén statisztikai hivatal által csütörtökön közölt adatokból.
Az előrejelzéseknél valamivel nagyobb mértékű visszaesést a tavalyi utolsó negyedév 3 százalékos GDP-csökkenése eredményezte. 2012 utolsó három hónapja a harmadik egymást követő negyedév, amelyben a szlovén gazdaság teljesítménye gyengült. 2012 első három hónapjában 0,1 százalékos növekedést mértek.
A szlovén nemzeti össztermék becsült értéke 2012-ben 35,466 milliárd euró. Az első becslések szerint ez 2 százalékkal kevesebb, mint 2011-ben. A szlovén, egy főre jutó GDP 17 244 euró.
A tavalyi utolsó negyedévben folytatódott a hazai fogyasztás csökkenése, amely ebben az időszakban reálértéken 7,8 százalékkal esett vissza éves szinten. Ugyanakkor a beruházások értéke 22,4 százalékkal gyengült.
A hazai fogyasztás visszaesése tükröződött a külföldi tranzakciókban is, így a behozatal 6,6 százalékkal volt kevesebb 2012 negyedik negyedében, mint egy évvel korábban, míg a kivitel stagnált.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Rossz könyvet kiadni továbbra sem tilos. Viszont most már sokkal könnyebb és olcsóbb megírni és eladni. A mesterséges intelligencia (MI) legyártja a szöveget, az internetes piactereken a termék ugyanolyannak látszik, mint az igazi könyvek.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Özgür Özel százezreket visz az utcákra tüntetni.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Már most is csak drágán lehet vizet szerezni Kabulban, gyakoriak a rossz víz miatti megbetegedések.