A lap csütörtöki számában a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének (TÖOSZ) elnökétől, Schmidt Jenőtől kapott tájékoztatásra hivatkozva azt írja: egy nagy érdekvédő ernyőszervezet alá tömörülne a TÖOSZ, a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ), a Magyar Faluszövetség, a Kisvárosi Önkormányzatok Országos Érdekszövetsége és a Községi Önkormányzatok Szövetsége. A lapnak Gémesi György, a MÖSZ elnöke úgy nyilatkozott: már a választások előtt létre kellene hozni a szervezetet, de csak a jogosítványok tisztázása után.
Napi: Ernyőszervezetbe terelnék az önkormányzati szövetségeket
A jövő évi önkormányzati választások után egy nagy érdekvédelmi szervezetbe tömörülhetnek egyes önkormányzati szövetségek - írja a Napi Gazdaság.
Garázsbuherább a Balatonnál, de lehetne belőle turistamágnes: a Velencei-tónál élők szerint nem a vízhiány a fő probléma
Magyar Péter új vezetőket nevezett ki a titkosszolgálatok élére
Miniszteri biztost kap az oktatásstratégia, az ortopédiai várólista-csökkentés és a Szilvásváradi Ménesgazdaság
A kormány visszahívja a „méltatlanul eltávolított” katonákat
Elítélték Putyin háborúellenes ellenfelét, nem indulhat a választásokon
Belarusz szabadulna az orosz medve öleléséből, de nem tud
Moszkva azt akarja elérni, hogy szövetségese nagyobb részt vállaljon az Ukrajna elleni háborúban, míg az inkább távolodna a Kremltől.