Matolcsy beavatta kínai kollégáját

Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke Csou Hsziao-csuan kínai jegybankelnökkel folytatott megbeszélést a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a Világbank tavaszi gyűlésén - közölte pénteken az MNB kommunikációs osztálya.

  • MTI MTI
Matolcsy beavatta kínai kollégáját

A kétoldalú megbeszélésen a monetáris politika aktuális kérdéseit tekintették át.

Matolcsy György a kínai jegybankelnököt a növekedési hitelprogram céljairól tájékoztatta, Csou Hsziao-csuan pedig a kínai monetáris politika időszerű kérdéseiről számolt be - olvasható az MNB közleményében.

Az IMF és a Világbank tavaszi gyűlésén a magyar jegybank képviseletében Matolcsy György elnök és Balog Ádám alelnök vesz részt.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.