Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Nánási-Kocsis Norbert, a Fidesz miskolci önkormányzati képviselője pénteken közleményben jelentette be, családtagjai nem kötik meg a koncessziós szerződést az általuk megnyert trafikokra.
Lemondott a rokonai által megnyert nyolc trafikkoncesszióról Nánási-Kocsis Norbert miskolci önkormányzati képviselő – jelentette az Észak Online.
"Jelen közleményemmel azt kívánom hangsúlyozni, hogy képviselőként sem a helyi nemzeti dohányboltok koncessziós jogosultságát eldönteni hivatott pályázatok előkészítésében, sem magának a döntési folyamatnak a befolyásolásában nem vettem részt" – kezdte pénteki közleményében a fideszes önkormányzati képviselő.
Nánási-Kovács szerint az elmúlt időszakban a személyét, hozzátartozóit és "politikai közösségét" ért támadások miatt – és egyben tiltakozása kifejezéseként – az az álláspontja alakult ki, hogy "helyesebb, ha hozzátartozóim az elnyert koncessziós lehetőségekkel nem élnek, a vonatkozó szerződéseket nem írják alá".
"Az újrapályáztatás céljaival egyetértve, azt remélem, hogy ezzel a döntésünkkel újabb esélyekhez jutnak az eddig is dohány-kiskereskedelemmel foglalkozó helyi vállalkozók" – tette hozzá a közleményben.
Nánási-Kocsis Norbert felesége, Birinyi Ildikó fogorvos és nyugdíjas pedagógus édesanyja, Birinyi Béláné négy-négy trafikkoncessziót nyert el áprilisban – idézte fel az Észak Online.
Az MSZP az ügyben szintén kiadott egy közleményt, amelyben felszólították Nánási-Kocsist, hogy ne játssza el a mártírt, illetve arra biztatták a többi fideszes politikust, hogy ők is beszéljék rá családtagjaikat, ne kössék meg a szerződéseket.
A lap arról is írt, hogy egy másik fideszes önkormányzati képviselő, Takács Gábor felesége, anyósa és öccse összesen 12 dohánybolt üzemeltetési jogát szerezték meg. A miskolci politikusok közül érintett még felesége és lánya révén Csiba Gábor, a megyei közgyűlés Fidesz–KDNP-s tagja, a megyei kórház főigazgató-főorvosa, illetve fia révén Sebestyén László fideszes országgyűlési képviselő is – tette hozzá a beszámoló.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?