Borisz Nyemcov egykori orosz miniszterelnök-helyettes szerint 30 milliárd dollárt loptak el korrupt hivatalnokok és vállalkozók a dél-oroszországi Szocsiban rendezendő téli olimpiára szánt pénzekből. - írja az Inforádió.
2007-ben Moszkva még 12 milliárd dollárra becsülte az olimpia költségeit, ez mostanra 51 milliárdra nőtt, ami azt jelenti, hogy a szocsi olimpia lehet minden idők legdrágább olimpiája. Összehasonlításul: a tavaly nyári londoni játékok ennek kevesebb mint a harmadába, 14 és félmilliárd dollárba kerültek.
Nyemcov és csapata a 2007-es és 2013-as becsült érték összehasonlítása mellett azt is megvizsgálta, mennyire lépik túl az olimpiák az eredeti költségvetést. Emellett összehasonlította, hogy Szocsiban egy nézői hely ára mennyiben különbözik a korábbi játékok ülőhelyeinek áraitól.
2007-ben Moszkva még 12 milliárd dollárra becsülte az olimpia költségeit, ez mostanra 51 milliárdra nőtt, ami azt jelenti, hogy a szocsi olimpia lehet minden idők legdrágább olimpiája. Összehasonlításul: a tavaly nyári londoni játékok ennek kevesebb mint a harmadába, 14 és félmilliárd dollárba kerültek.
Nyemcov és csapata a 2007-es és 2013-as becsült érték összehasonlítása mellett azt is megvizsgálta, mennyire lépik túl az olimpiák az eredeti költségvetést. Emellett összehasonlította, hogy Szocsiban egy nézői hely ára mennyiben különbözik a korábbi játékok ülőhelyeinek áraitól.