Még biztonytalan, 2,75 százalék alá megy-e a lengyel alapkamat

A lengyel monetáris tanács tagjai megosztottak az alapkamat változtatásának kérdésében, de abban egyetértenek, hogy kicsi az esély a további kamatcsökkentésre. Anna Zielinska-Glebocka szerint még van mozgástér a monetáris politika lazítására júliusban, Adam Glapinski szerint viszont már vége van a kamatcsökkentés időszakának.

  • MTI MTI
Még biztonytalan, 2,75 százalék alá megy-e a lengyel alapkamat

Zielinska-Glebocka szerint a mostani alapkamatszint megfelel a gazdaság állapotának. A központi bank júliusban teszi közzé előrejelzését az infláció alakulásáról, amelynek hatására még elképzelhetőek apró módosítások – tette hozzá.

Glapinski szerint viszont már nem lesz lényeges se az új inflációs, se az új GDP adat, mert alapvetően nem fognak semmi meglepőt kimutatni. Glapinski szerint a további kamatcsökkentés már nem élénkítené a gazdaságot, a kamatláb így is elég alacsony a gazdaság lassulása és az alacsony infláció tükrében.

A lengyel monetáris tanács június 5-én csökkentette 25 bázisponttal az irányadó kamatlábat, ezzel a ráta 2,75 százalékra változott.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.