Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A nyomdából kikerülése után tüntettek el egy cikket a Magyarországi Olasz Kereskedelmi Kamara lapjában úgy, hogy a Bajnai Gordont szerepeltető cikket egyszerűen leragasztották egy Szijjártó Péter-esre – írja a 444.hu.
Egy Bajnai Gordonnal készült cikket egy Szijjártó Péterrel készült anyagra cserélt le Il Ponte (a magyar változatban Hidak) című lapjában a Magyarországi Olasz Kereskedelmi Kamara. A dolgot a 444.hu vette észre, mint írják, a lapban egy képes beszámoló szerepel Szijjártó Péter államtitkár előadásáról a Svájci-Magyar Kereskedelmi Kamaránál A növekedési fordulat címmel, ezt a cikket azonban utólag ragasztották be a kész lapba. Az új, svájci kamaráról szóló cikk lekapargatása után kiderült, hogy alatta egy, az olasz kamarai profilba valóban illeszkedő, Bajnai Gordon volt miniszterelnököt szerepeltető cikk látható. A 444.hu megkereste a kamarát, egyelőre azonban még nem kaptak választ.
A kamara honlapján az Il Ponte legfrissebb száma nem elérhető.
A lapban nem csak ezt a cikket kellett volna aktualizálni: az újság beköszöntőjét kamarai elnökként jegyző Bernardino Pusceddu például – amint azt megírtuk – áprilisban a vezetőséggel együtt lemondott. Tette ezt azt követően, hogy a hvg.hu megírta: a novemberi tisztújítás alkalmával a kamarai vezetést átvevő üzletemberek közül többnek is kalandos előélete van.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.