Hoffmann bankszámlájáért is mi fizetünk

Az Emberi Erőforrások Minisztériumában még mindig létezik a folyószámla-költségtérítés, ami 10 ezer forint – derül ki a Napi Gazdaság cikkéből.

  • hvg.hu hvg.hu
Hoffmann bankszámlájáért is mi fizetünk

Noha Matolcsy György még nemzetgazdasági miniszterként két éve nyomatékosan kérte, hogy ne legyen folyószámla-költségtérítés, az Emberi Erőforrások Minisztériumában még mindig létezik ez a tétel – derül ki a Napi Gazdaság cikkéből. Balog Zoltán államtitkárainak 10 ezer forintot fizet ilyen címen a minisztérium, ami a cikk szerint többé-kevésbé ellensúlyozza a tranzakciós adót.

Két évvel ezelőtt derült ki, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumban több tízezer forintos költségtérítést fizettek ki évente, miközben Orbán Viktor csupán ezer forintot kapott bankszámlaköltségeire. Az akkori nemzetgazdasági miniszter akkor azt kérte a tárcáktól, ha tehetik, szüntessék meg a bankszámla költségtérítését.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.