Gondoskodó munkaadó – Adjon-e lakáscélú támogatást a cég a munkavállalóinak?
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Két szélfarmot, összesen 29 darab szélturbinát szerel fel a Siemens az ország északi részén. 2014 végétől 43 ezer lengyel háztartás energiaszükségletét megtermelik majd a szélkerekek.
A lengyel szélfarm-fejlesztő és -üzemeltető vállalat két szélfarm építésével bízta meg a Siemenst. Az észak-lengyelországi területen instalálandó áramtermelő telepekre az első szélturbina szállítását 2014 májusában kell megkezdeni. A 18 darab, egyenként 2,3 MW-os berendezés 2014 késő őszétől klímabarát áramot termel majd, a második telephelyen a 11 darab, ugyanilyen típusú szélturbinának már jövő ilyenkor üzembe kell állnia.
A telepítendő berendezések sajátossága, hogy a helyi "specialitás", a csekély és közepes szélsebesség mellett is magas az energia-kihozataluk. A 2,3 MW-os teljesítménykategóriában 2009 óta működnek Lengyelországban Siemens-szélturbinák; jelenleg 65 darab működik belőlük az országban.
A két új összesen 66,7 MW névleges teljesítményű szélfarm 43 000 lengyel háztarást tud majd ellátni zöld árammal, és évente 140 ezer tonnával csökken a széndioxid kibocsátás is.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A kamatcsökkentést követően megugrott az érdeklődés a Széchenyi Kártya Max Plusz beruházási hiteltermékei iránt.
„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.
Novák Előd szerint a Fidesz hülyét csinál magából.
Hosszú hallgatás után jelentkezett a kormányközeli közvélemény-kutató.
A műsorvezető kiáll a szombati felvonulók mellett és drukkol, hogy békés legyen a rendezvény.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
A jelentős indulótőkével is megtámogatott alapítvány már dátumot sem mond, mikorra várható a régóta ígért beruházás.