A végtelen lehetőségek iparága
Az űripar végtelen lehetőségeket nyit meg a vállalkozások előtt. Támogatási források is rendszeresen elérhetők a szektorban érdekelt piaci szereplők számára.
A Demokratikus Koalíció szerint csődöt mondott a kormány gazdaságpolitikája: a magyar gazdaság tovább pang.
Molnár Csaba, az ellenzéki tömörülés országgyűlési képviselője ezt a KSH adataival kapcsolatban közölte, amely szerint a bruttó hazai termék (GDP) a szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint 0,1 százalékkal emelkedett a második negyedévben az előző év azonos időszakához képest.
A magyar gazdaság éves összehasonlításban 2011 utolsó negyedévében növekedett utoljára - tartalmazza a párt MTI-hez eljuttatott közleménye. Molnár Csaba szerint tovább rontja az összképet, hogy e növekedésben fontos szerepe van a tavalyi igen gyönge eredmény után drasztikusan, 17,2 százalékkal növekedő mezőgazdaságnak.
Az ipar hozzáadott értéke ezzel szemben 0,8, a feldolgozóiparé 0,6 százalékkal tovább csökkent - tudatta. Úgy vélte: a magyar gazdaság nemcsak önmagához képest, hanem nemzetközi összehasonlításban is gyászosan szerepelt. Felhívta a figyelmet arra, hogy a Világgazdasági Fórum legújabb versenyképességi rangsorában Magyarország idén újabb három hellyel lejjebb csúszva, már csak a 63. helyen áll, amely 2005 óta a legrosszabb helyezése, rosszabb, mint Bulgáriáé.
Az űripar végtelen lehetőségeket nyit meg a vállalkozások előtt. Támogatási források is rendszeresen elérhetők a szektorban érdekelt piaci szereplők számára.
Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Rövid távra is érdemes az időszakosan szabad forrásokat hozamot termelő formában tartani.
Friss kutatások szerint a kismamáknak semennyi alkoholt sem szabadna fogyasztaniuk, mert ezzel súlyosan kockáztatják gyermekük egészségét.
Lopást kizáró rendszert nem lehet alkotni, de mi a helyzet a hazudozással? Vélemény.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Az uniós külügyminiszterek brüsszeli tanácskozásának szóba került az Oroszországgal szembeni büntetőintézkedések újabb köre.
Orbán korábban azt mondta, ez tüdőn lőné a gazdaságot.
Fizikai és mentális megterhelésre figyelmeztetnek.