Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az utóbbi években folyamatosan nő a haltermelés Magyarországon - mondta Lévai Ferenc, az Aranyponty Zrt. vezérigazgatója kedden Budapesten.
A múlt évben 22 500 tonna halat termeltek Magyarországon, ebből a mennyiségből 15 500 tonna volt az étkezési hal - mondta a szakember. Magyarországon az évi átlagos halfogyasztás fejenként 4 kilogramm körül van, ebből 2,5 kilogramm az édesvízi hal.
A tógazdaságok területe Magyarországon az 1990-es 24 ezer hektárról mára 28 079 hektárra emelkedett.
A mostani uniós költségvetési időszakban a Halászati Operatív Program (HOP) finanszírozására a nemzeti forrással együtt 13 milliárd forint keretösszeg állt rendelkezésre. Ebből az összegből már 8 milliárd forintot kifizettek a halgazdálkodóknak. A kifizetett összeg mintegy háromnegyedét a tógazdaságok újjáépítésére és új halastavak létesítésére fordították.
A fejlesztéseket a következő uniós költségvetési ciklusban is folytatni szeretnék - mondta a vezérigazgató. Lévai Ferenc megemlítette, tudomása szerint a szerdán kezdődő Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállításon és Vásáron (OMÉK) bemutatott élelmiszerek közül több haltermék is elismerést kap.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.