Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Az Államadósság-kezelő Központ (ÁKK) a lakossági állampapírt forgalmazó banki hálózatban szeretne egy hosszabb futamidejű lakossági termékkel megjelenni a futamidő növelése érdekében - írja a keddi Napi Gazdaság.
Borbély László András, az ÁKK vezérigazgató-helyettese a lapnak elmondta: még nem dőlt el pontosan, hogy egy régi - eddig csak a Magyar Államkincstárnál (MÁK) kapható - állampapír banki hálózatba is történő bevezetése, vagy egy új termék forgalomba hozatala valósul meg.
A lakossági futamidő hosszabbítása elsősorban azért lenne szükséges, mert az 1567,4 milliárd forintos állomány átlagos hátralévő futamideje alig haladja meg az egy évet. A helyzetet javítja, hogy a magyarországi háztartások kifejezetten konzervatív befektetők, vagyis többségük a lejárat után újra megvásárolja az adott értékpapírt. Borbély László András szerint ennek jó példája a Kamatozó Kincstárjegy, amelynél nagyon szoros kapcsolat mutatható ki a lejáró állomány és az új jegyzések alakulása között.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az ételpazarlás miatt több hotellánc már trükköket alkalmaz, hogy kevesebb ételt dobjanak ki a vendégek.
Földes András riportja Munkácsról.
A mentőknek további 24 sérültet kellett ellátniuk.