Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A kormányzat teljes egészében kifizeti az önkormányzati cechet, a jövő év február végén lezáruló adósságkonszolidációtól döntött ugyanis a kabinet a múlt héten. Ez a lépés összesen 420 milliárdos számla kiegyenlítését jelenti. A meglévők mellett három új kaszinó működését teszi lehetővé a kormányzat.
A kormány a múlt heti ülésén úgy döntött, hogy átvállalja az önkormányzatok maradék, összesen 420 milliárd forintot kitevő adósságát – jelentette be Giró-Szász András kormányszóvivő. Az adósságkonszolidáció 2014. február utolsó napjával zárul, így a helyhatóságok gyakorlatilag adósságok nélkül vágnak a következő költségvetési évnek. A kormány megalalkulása óta fontos célnak tekinti az adósság elleni küzdelmet. Első lépésként a megyei önkormányzatok, majd a kistelepülések, később a nagyobb települések adósságát vállalta át.
Nagyszabású gazdasági konzultációt indít a kormányzat, amelynek nyomán azt várja a nagyobb önkormányzatoktól, hogy készítsenek helyi gazdaságfejlesztési terveket. A terveknek arra kell irányulnia, hogy a helyhatóságok miként tudnak fokozottan részt venni a helyi gazdaság működésében. A szóvivő a konzultációra példaként Kaposvárt említette, ahol november során a miniszterelnök is részt vesz a gazdaság fejlesztési tervek kidolgozását és az önkormányzat gazdasági aktivitásának növelését célzó konzultáción.
A jelenlegi három mellett további három kaszinó működését teszi lehetővé a kormányzat – mondta a játéggépek ismételt engedélyezéséről Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár. Az államtitkár szerint a Nemzetgazdasági Minisztérium turisztikai céllal kezdeményezte a változtatást. Lázár szerint arról nincs szó, hogy az előző évtizedekhez hasonlóan működhetnek majd játékgépek Magyarországon.
A devizahitelesek mentőcsomagjára vonatkozó kérdésre Giró-Szász András azt mondta, a hétfőn benyújtott javaslat, mely szerint meghosszabbítják a kilakoltatási moratóriumot és kiterjesztik, az adósok 100 százaléka által igénybe vehetővé teszik az árfolyamgátat, ez szerinte elegendő lesz arra az átmeneti időre, amíg a kormány rendezi a kérdést.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.