Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A Deutsche Telekom (DT) átszervezi T-Systems informatikai szolgáltató leányvállalatát, és ennek keretében mintegy 6 ezer alkalmazottat készül elbocsátani – írja a német Handelsblatt hírportál.
A Handelsblatt értesülése szerint a bonni konszern vezetése a tervet december 12-én terjeszti a felügyelőbizottság elé.
A szakszervezetek attól tartanak, hogy az elbocsátások akár 8 ezer alkalmazottat is érinthetnek. "Ha ez valóban így van, abban mi nem fogunk segédkezni" – nyilatkozta a Verdi szakszervezet elnöke, Lothar Schröder a Handelsblattnak.
A T-Systems már évek óta gazdálkodási nehézségekkel küszködik. A DT informatikai leányvállalata nagyvállalatok informatikai feladatait látja el szolgáltatásként. Az üzletágban azonban erőteljes konkurenciaharc dúl, ezért alacsony nyereséget termel. A T-Systems ezért erősíteni kíván a digitális üzletágban, például felhőszolgáltatások nyújtásában, ahol Reinhard Clemens vezérigazgató kétszámjegyű százalékos nyereségkulcsot remél elérni.
A T-Systems az outsourcing szerződések keretében nyújtott informatikai szolgáltatásokat tevékenysége második pilléreként kívánja megőrizni.
A T-Systems kivonul számos piacról, így valószínűleg felszámolja spanyolországi érdekeltségét, és jelentős mértékben csökkenti franciaországi leányvállalatának tevékenységét – írja a Handlesblatt online kiadása.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Arra is kíváncsiak, mihez kezdjen a jövőben Orbán Viktor, és közös listán induljon-e a Fidesz, a Mi Hazánk és a KDNP.
Megalapozott gyanú szerint egy vállalkozó 2011 és 2024 között több mint 2 milliárd forintot fizetett ki kormánypárti és ellenzéki képviselőknek.