Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A benzinkutak szövetsége aggódik amiatt, hogy több töltőállomás nem fog tudni kinyitni januárban a kasszacsere miatt, de legalább egy benzinkút lesz, ami kinyithat, mert sikerült bekötnie a pénztárgépét. A pilisszentivániak mindenképpen örülhetnek.
Pilisszentivánon lehet tankolni januártól, legalábbis az ottani magán-töltőállomás már bekötötte az online pénztárgépet – írja az Origo. A Flexys Kft. közleményében azt állította, ez az első benzinkút, amely megfelelt a (számítógép-alapú) online kasszákra vonatkozó előírásoknak. A település egyetlen kútja nem tartozik egyetlen lánchoz sem, azt a Schuck-Ker Kft. tartja fenn. A nagy kútláncok, mint a Mol, Agip, Shell vagy az OMV ettől még nem biztos, hogy ki tudják fejlesztetni a saját rendszerüket a határidőre.
A Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) kedden közölte, hogy tagvállalatai 2014. január 1-jétől nem tudják töltőállomásaik működését jogszerűen biztosítani, ami azzal a következménnyel járhat, hogy a jogkövető töltőállomások nem nyitnak ki, amelyeket pedig tulajdonosaik mégis üzemeltetni próbálnak, az ellenőrzést végző hatóság bezáratja, ami veszélyeztetheti az ország üzemanyagellátásának folyamatosságát.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Kisebb sokkal és kevesebb költéssel jár az iskolakezdés Finnországban, és a magyar rendszertől eltérően a szülőket meg a gyerekeket is felnőttként kezelik a tanárok. Hogy ez jobb vagy rosszabb annál, amit mi megszoktunk? Mérleget vontunk.
A magyar külügyminiszter ismét emlékeztette az oroszokkal háborúban álló országot arra, hogy áramellátásának nagy része hazánkból érkezik.