Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) ma teszi közzé a tavalyi negyedik negyedéves és az egész éves beruházási adatokat.
A nemzetgazdasági beruházások volumene tavaly a harmadik negyedévben 9,8 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva. A gép- és berendezésberuházások 10,1, az építési beruházások 9,5 százalékkal emelkedtek.
A szezonálisan kiigazított index szerint az előző negyedévhez képest a nemzetgazdasági beruházások mennyisége a harmadik negyedévében 1,3 százalékkal emelkedett. 2012-ben a nemzetgazdasági beruházások volumene 5,2 százalékkal maradt el az előző évitől.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?