London jövőre 2 százalékos növekedést vár Magyarországon

Magyarországon az idén 2,4 százalék, jövőre 2 százalék gazdasági növekedést vár az eddigi prognózisában szereplő 2,2, illetve 1,9 százalék helyett a Morgan Stanley elemzői szerint.

  • MTI MTI
London jövőre 2 százalékos növekedést vár Magyarországon

Javították a magyar gazdaságra és a környező EU-társállamokra adott növekedési előrejelzéseiket a londoni pénzügyi elemzők, elsősorban a vártnál jobb térségi aktivitási adatokkal és a javuló euróövezeti teljesítménnyel indokolva a felülvizsgálatot.

A Morgan Stanley globális bankcsoport londoni befektetési részlegének elemzőstábja pénteken közölte, hogy Magyarországon az idén 2,4 százalék, jövőre 2 százalék gazdasági növekedést vár az eddigi prognózisában szereplő 2,2, illetve 1,9 százalék helyett.

A ház az idei és jövő évi lengyel növekedésre adott előrejelzését 3,5, illetve 4,2 százalékra javította az eddig várt 3,2 és 3,6 százalékról.

A Morgan Stanley elemzői Csehországban az idén 2,1 százalék, 2015-ben 2,6 százalék GDP-növekedéssel számolnak a korábbi prognózisban valószínűsített 1,7, illetve 2,5 százalék helyett.

 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Mi az időszakos böjtölés gyenge pontja, és mi a funkcionális élelmiszer? Dietetikus értékelte a legdivatosabb diétákat

Mi az időszakos böjtölés gyenge pontja, és mi a funkcionális élelmiszer? Dietetikus értékelte a legdivatosabb diétákat

Ketogén, 90 napos, mikrobiom- és kortizolcsökkentő: a divatdiéták akár be is válhatnak, de legalább egy baj biztosan van velük. Hogyan válasszuk ki a nekünk megfelelő módszert? Mennyi időt adjunk magunknak, ha a testsúlyunk 5-10 százalékát akarjuk leadni? Miért tartják még mindig a mediterrán típusú étrendeket a legjobbnak? Szűcs Zsuzsanna, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke válaszolt.