Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A 2012-es 774 millió forint csoportszintű nyereség tavaly 7,08 milliárd forintra emelkedett. A jelenség oka állítólag a hatékony költségcsökkentés.
Eredményes évet zárt tavaly a MÁV-csoport, valamennyi leányvállalata nyereséges volt – írja a Magyar Hírlap keddi száma.
A 2012-es 774 millió forint csoportszintű nyereség tavaly 7,08 milliárd forintra emelkedett a MÁV Zrt.-nél és tizenegy leányvállalatánál.
Az eredményességben leginkább az játszott szerepet, hogy a tervezett költségcsökkentő intézkedéseket megvalósították – mondta Dávid Ilona, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója.
A MÁV bevételekkel nem fedezett költségeit az állam szerződés szerint finanszírozta: a személyszállító vállalat mintegy 140 milliárd, a MÁV Zrt. a pályák fenntartásához 67 milliárd forint állami támogatásban részesült.
A korábban felvett működési hitelek miatt a MÁV jelentős adósságállományt görget maga előtt, amit leginkább állami szerepvállalással lehet csökkenteni, idén 35 milliárd forint értékű kötvény visszafizetését vállalja át az állam a vasúttársaságtól.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?