Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Az egyetemi, főiskolai hallgatók által igénybe vehető diplomás gyedet februárban mindössze öt anyuka igényelte. Januárban összesen 5433-an éltek a gyed extra lehetőségével.
Januárban a gyed mellett 3630-an, a gyes mellett 30 órát meghaladó időtartamban 1803-an dolgoztak, tehát ebben a körben januárban 5433-an éltek a gyed extra lehetőségével – írja a szerdai Világgazdaság a Nemzetgazdasági Minisztérium adataira hivatkozva.
Az egészségbiztosítási pénztár adatai szerint februárban 3820-an részesültek munka mellett gyedben. Mivel a gyed extra visszamenőleg is érvényes, vagyis azok az anyák is újra igénybe vehetik a gyedet, akik már korábban visszamentek dolgozni, nem tudni, mennyi a valóban új munkavállaló – olvasható a lapban.
A gyed extra másik fontos eleme az egyetemi, főiskolai hallgatók által igénybe vehető diplomás gyed bevezetése, ezt a támogatás februárban mindössze öt anyuka igényelte.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?