Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Egyre több Ausztriában dolgozó vendégmunkás keres munkásszállást Nyugat-Magyarországon, ezért virágzik a bérlakáspiac a térségben.
A Napi Gazdaság azt írja, Győr, Mosonmagyaróvár, Szombathely és Sopron környékén, Vas megyében és Zalában is egyre emelkednek a bérlakásárak, a térségben a kistelepüléseken is szinte mindent gyorsan bérbe lehet adni, a határ közelében ugyanis rengeteg Ausztriában dolgozó vendégmunkás keres szállást.
Az Ausztriába ingázóknak köszönhetően fellendült a lakáspiac is a térségben és az árak is emelkedésnek indultak, Győrben havi ötvenezer forint alatt már csak a külvárosban lehet lerobbant garzonlakást bérelni. A legkeresettebbek az egy-másfél szobás lakások, de ezekből már egyre kevesebb van a paicon.
A helyi ingatlanszakértők tapasztalatai szerint sokan érkeznek a térségbe Erdélyből és Kárpátaljáról is, a nyaralók és vendégházak munkásszállóvá alakításával pedig egyre többen akarnak pénzt keresni. A városok mellett leginkább azokban a falvakban keresik a szobákat, amelyek közel vannak a határszélhez és vagy út-, vagy vasútkapcsolatuk van Ausztriával, de a fellendülés az egész térségre jellemző – írja a lap.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A napokban az orosz közlekedési miniszter is így járt, majd néhány órával később holtan találták meg az autójában.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?