2015 őszére tervezik a Széll Kálmán tér átadását. A munkálatok két hónapon belül, de ha minden jól megy, már augusztusban elkezdődhetnek – értesült az Ittlakunk.hu II. kerületi verziója.
A pályázatot idén januárban írták ki, 2014 végéig mindenképpen fel kell használni a felújításra a 2013-as költségvetésben elkülönített egymilliárd forintos keretet.

A beruházást jogi huzavonák késleltették: először az eljárásból kizárt Hídépítő Zrt., majd a Swietelsky Magyarország Kft.–Strabag Általános Építő Kft. is jogorvoslati eljárást kezdeményezett. A Swietelsky-féle társulás 6,56 milliárd forintos ajánlatot tett, míg a KÉSZ Építő és Szerelő Zrt.- WIS Holding Zrt. konzorcium 5,3 milliárdért vállalta a felújítást.
A BKK a közbeszerzés májusi lezárásakor az olcsóbbik ajánlatot választotta.
A felújítás főbb elemei a következők lesznek a Portfolio.hu összefoglalója szerint: akadálymentesítés a Várfok utca és a Csaba utca irányába. A busz- és villamosmegállók ügyfélbarátabb áthelyezése. A buszparkoló területének csökkentése, a közúti csomópont átépítése. A térre befutó bicikliutak összekötése, hogy kényelmesen átjárhatóvá tegyék a teret kerékpárral is. A szedett-vedett bódésor eltüntetése, egységes építészeti arculat kialakítása. Több zöldfelület, új köztér. Lehetőség egy új fogaskerekű-végállomás befogadására. A metróépület oldalsó szárnyainak elbontása. Új szogáltatóépület kialakítása a tér északnyugati részén, a mai busztároló helyén.